Среда, 08.05.2024, 00:59
Приветствую Вас Гость | RSS

Категории раздела

Категории раздела
Интересное о воде [1]

Друзья сайта


Новости

09

9 апреля, 2006

Фильм «Великая тайна воды» (телеканал «Россия») впервые был показан в эфире.

06

6 мая, 2011

Создание этого сайта.


Статистика


Проверка ТИЦ




Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Поиск


Каталог статей

Главная » Статьи » Интересное о воде

В категории материалов: 1
Показано материалов: 1-1

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

ШКОЛА ВИЖИВАННЯ!

Як економити воду?

             Мабуть, одне з найактуальніших питань, яке  ставить перед собою  споживач комунальних послуг: як зменшити плату за воду? Тарифи на використання як природних, так і штучних ресурсів неухильно зростають. Та й світові тенденції спрямовані на економію прісних водних ресурсів, оскільки кількість їх неухильно скорочується. Тому  сьогодні ми розглянемо основні правила, які допоможуть заощаджувати Ваші кошти.

           Перше і найважливіше правило — крани не повинні "капати". Усуньте протікання води в кранах і водонаповнювальних бачках, замінивши  прокладку в змішувачі.  Якщо  ви збираєтеся  замінити старий кран, то  краще вибрати  із поворотним виливом та з однією ручкою або з термостатом. Вони економлять до 3 літрів (!) при кожному змішуванні гарячої і холодної води, які витрачаються даремно. Той же результат забезпечує термостат. Пристрій підтримує задану температуру і напір води. І доки не досягнеться  задана температура, з крана вода не піде. 

            Уважно огляньте крани на кухні та у санвузлі. Врахуйте, що будь-який з них у випадку протікання здатний витратити до восьми тисяч літрів води на рік. 

           По-друге: ефективним способом зменшення витрат води на гігієнічні потреби є  обладнання кранів і душових сіток водозберігаючими насадками (аераторами). Принцип їх роботи полягає у змішуванні потоку води з повітрям. Об’єм струменя збільшується так, що ви не помітите будь-якої втрати комфорту від  зменшення витрат води. Економія води становить до 30 - 40%. На картинці ви можете бачити, як виглядає потік води із звичайного аератора і водозберігаючого при однаковій швидкості потоку води — 6 літрів на хвилину.

Факт

Якщо вода з крана капає

з частотою 1 крапля/сек., то протягом доби змарнується до 30 л, за місяць — 900 л, а за рік — до 11000 л води! Якщо ви миєтесь у ванні, то витрачаєте 10 - 150 л води, а при користуванні душем — 8-9 л за хвилину. Отож, перевага за душем.

            По-третє: обов'язково перевірте зливний бачок, адже якщо він тече, то витрати збільшуються більш ніж на двісті літрів у день. Якщо він із подвійним зливом — добре. Але якщо двох кнопок немає, можна звернутися до майстра, який налаштує зливний механізм або відрегулює поплавок, щоб витрачати менше води. Є й народний метод: помістити в бачок вантаж — пляшку з піском або водою. Обсяг споживання води скоротиться на обсяг пляшки при кожному зливі.

  • Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Як може економити воду будь-яка людина?
  • Насамперед, всім членам вашої родини потрібно зрозуміти, що холодна вода значно дешевша за гарячу, тому саме її краще використовувати частіше.
  • Закривайте кран під час чищення зубів, нанесення шампуню на волосся. Таким простим способом чотири людини можуть заощадити до 750 літрів води на тиждень.
  • Нагадуйте чоловікові про необхідність голитися при закритому крані. Це допоможе скоротити тижневі витрати на 380 літрів.
  • Посуд краще мити не в проточній воді, а намилювати його і змивати. У Європі це звичайна практика.
  • Привчіть членів своєї сім'ї митися під душем, а не в наповненій ванні. Сам процес варто скоротити і включати воду лише на початку і в кінці, при споліскуванні. Це дозволить заощадити близько 20 літрів на одну людину. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу ванні, то заповнюйте її на 50%, чим зможете зменшити витрату води на ті ж 20 літрів.
  • Намагайтеся використовувати пральну та посудомийну машини лише за умови їх повного завантаження.
  • Не викидайте сміття в унітаз (для цього є спеціальне відро) — зникне потреба частого зливу.

 

Пам'ятайте:

вода — основне джерело життя на Землі.

Тому збереження водних ресурсів — справа кожного з нас.

 

Стаття взята з газети «Вісті ковельщини» від 22 січня 2015 року

 

Интересное о воде | Просмотров: 633 | Добавил: wolf | Дата: 06.04.2015 | Комментарии (0)